Okolice

Zwiedzanie z Halinówki


Chcąc zapoznać się z okolicą, obowiązkowo należy wybrać się na szczyt Wielkiej Sowy. Z pięknej wieży widokowej wybudowanej w 1906 roku, będą mogli Państwo podziwiać panoramę Gór Sowich z ponad 1000 m.n.p.m. i dzięki temu, szybko zorientować się w położeniu kolejnych atrakcji naszego regionu. Jest to główny i zawsze godny polecenia, punkt wypadowy w pobliżu Halinówki.


Na przejażdżkę samochodem lub rowerem, pełną malowniczych pejzaży i pamiątek historii:


Tajemniczy obiekt „Riesse", który według niezrealizowanych planów z czasów II Wojny Światowej służyć miał jako kwatera główna Hitlera. Do dziś budzący wiele emocji związanych z rozmachem jaki panował przy jego budowie i wciąż nie odkrytych, ostatecznych planach jego wykorzystania. Skryte w Górach Sowich sztolnie, to wyjątkowe doświadczenie dla wszystkich i to w dodatku potrójne, gdyż dla odwiedzających udostępnione są aż trzy takie obiekty: Podziemne Fabryki Walimia ", ,,Podziemne Miasto Osówka" i ,,Kompleks Włodarz". Wszystkie z nich kryją swoje własne tajemnice, i w unikalny sposób je prezentują.


Muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie, czyli przejazd pierwszą w Polsce koleją podziemną . Około godzinne zwiedzanie wyrobisk górniczych, w których panuje stała temp. 12 stopni C. Pod opieka przewodnika, w kaskach ochronnych i z latarką.


Twierdza w Srebrnej Górze, to unikat w całej Europie, nigdy niezdobyta forteca, której historia sięga 1764 r. Zwiedzanie w wielu dostępnych pakietach, najwspanialszej budowli obronnej Prus, to szansa na dobrą zabawę ale i przygodę. Poza grami terenowymi i warsztatami ceramicznymi, można również stać się świadkiem wystrzału z armaty!


Zamek Książ, trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Posiada 400 sal i komnat i jest wyjątkowo pięknym obiektem. Dziś znany głównie z corocznej wystawy kwiatów, która przyciąga wystawców z wielu krajów. Ciekawym faktem jest to, iż właściciele zamku zmieniali się na przestrzeni lat wielokrotnie, co wpłynęło nie tylko na losy, ale i ostateczny charakter tej budowli.


Zapora wodna w Zagórzu Śląskim, to 44 metrowa konstrukcja na rzece Bystrzycy, która przybliża Nam historię technik kontrolowania wody przez człowieka. Ciekawostka dla „dużych" i „małych" turystów. Niedaleko znajduje się Zamek w Grodnie. Wybudowany w 1292 roku, który miał za zadanie chronić główne szlaki handlowe prowadzące przez Góry Sowie. Obiekt udostępniony dla zwiedzających i stanowiący kolejną ,z okolicznych atrakcji historycznych regionu.


Kościół Pokoju w Świdnicy. Znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Pięknie zdobiona, drewniana budowla, wybudowana bez użycia metalu i cegieł. Miejsce corocznych koncertów przy okazji Festiwalu Bachowskiego.


Szlak rowerowy z przełęczy Jugowskiej na przełęcz Sokolą

Poza tym, wiele innych atrakcji w okolicznych miejscowościach.

Telefoniczna rezerwacja pokoi

Phone

(+48) 607 639 988